«

»

mar
30

Fortsätt bidra med vinster!

I helgen tog vid det tråkiga men oundvikliga beslutet att ställa in årets upplaga av ”Snabbast vid Polcirkeln”. Där brukar vi ju sälja ett par lottringar som ger fina pengar in till klubben.

Nu har vi planer på att ändå fixa ett lotteri på påsklördagen, då vi tänker dra igång hamburgergrillarna och sälja burgare med dryck vid macken på Camp Polcirkeln. Dessutom brukar vi ju sälja lotter i samband med valborgsfirandet, så vinster behövs alltid – något som våra medlemmar brukar vara fantastiskt duktiga på att fixa!!

Alltså, fråga gärna på ditt arbete, eller via andra kontakter du har om du kan få vinster att ta med till Polcirkeln och lämna in på Camp Polcirkeln eller till Olle Eriksson.

Stort tack på förhand!

Lämna ett svar

Din epost kommer inte att publiseras.

Du kan använda följande HTML taggar och attribut: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>