«

»

jan
25

Till besökare vid Polcirkeln 2012

Vi står inför en ny och förhoppningsvis härlig vintersäsong!

Polcirkelns Skoterklubb har ambitionen även denna säsong att kunna erbjuda fina vinterleder!

Men för att uppnå detta krävs det att ni som besöker närområdet ställer upp och betalar en Medlemsavgift till klubben. Avgiften uppgår till 100,-/år/familj.

Betalningen gör du enklast till vårt Bankgiro nr 5753-1295, eller vårt konto i Sparbanken Nord nr 8264-4,53 117 457-1 eller IBAN nr SE47 8000 0826 4405 3117 4571. Ange ditt namn och din adress på talongen.

Medlemsavgiften ger dig möjlighet att vara med på klubbens årsmöte och vädra dina åsikter.

Många medlemmar gör också klubben till en viktig instans när det gäller frågor om den fria skoteråkningen bland annat.

Du deltar även i utlottningen av en platt-TV via medlemskapet.

 

Då det mesta jobbet som utförs är ideelt så är vi också intresserade att få er hjälp rent handgripligen. Hjälpen kan bestå av exempelvis utsättning av buskar, hamburgerförsäljning, lotteriförsäljning, vinster till lotterier etc. All hjälp är välkommen!

Anmäl ditt intresse till någon i klubbens styrelse. Vilka som sitter där hittar du på hemsidan: www.polcirkelnsskoterklubb.se

Tack för ditt bidrag!

Jan Höglund

Ordförande Polcirkelns Skoterklubb

Lämna ett svar

Din epost kommer inte att publiseras.

Du kan använda följande HTML taggar och attribut: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>